1949 – Algus
Saajos Grupi saamisloo eessõna kirjutati 1949. aasta maikuus, mil Jaakko Saajos otsustas hakata metallitööstuse valdkonnas ettevõtjaks. Soomes algas sõjajärgne ülesehitus: kiiresti oli vaja kodusid, koole, kontoreid, haiglaid ja tehaseid. Ehitusturg kasvas ruttu ja nii sai tuule tiibadesse ka Saajos. Järgneva kümne aasta jooksul hakkas ettevõttes tööle Jaakko naine Maj-Lis Saajos, ja nende ühine teekond tugevdas äri veelgi.
1960 – Juhised tuleviku tooteportfelli tarbeks
Ettevõte hakkas spetsialiseeruma tuletõkkeustele. Esimesed tüübikinnitused saadi 1967. aastal. Tol ajal liidrirolli etendanud Rootsi oli Põhjamaades esimene riik, mis võttis kasutusele tüübikinnitused.
1970 – Tugev alus kasvuks
Ettevõte Saajos alustas koostööd oma esimeste agentidega ehitus- ja merendusvaldkondades. Enamik suuremaid tarneid meretööstusele oli seotud parvlaevadega Finnjet, Rosella ja Turella (nüüdne MS Regina della Pace). Suuremad projektid ehitusvaldkonnas olid Soome Panga rahatrükikoja peakorter ning Neste Oil.
Finnjet oli maailmas esimene parvlaev, millel kasutati laialdaselt metallist tuletõkkeuksi ja seega oli Saajos esimene ettevõte maailmas, mis tarnis metallist tuletõkkeuksi parvlaevadele. Pärast parvlaeva Finnjet ehitust alustasid mitmed laevatehased metallist tuletõkkeuste kasutamist ja kõnealune valdkond hakkas kiiresti kasvama, puhudes tuult tiibadesse ka Saajosele. Ka välismaal kasvas huvi Saajose toodete vastu ning ettevõte kasutas ära rahvusvahelise äri märkimisväärse kasvu võimalusi.
1980 – Ettevõtte juhtimise ja arendamise võttis üle teine põlvkond
1983. aastal jäid Jaakko ja Maj-Lis Saajos pensionile, misjärel võttis ettevõtte juhtimise enda õlgadele nende poeg Seppo Saajos. Esmalt laiendas Seppo Saajos agentide võrgustikku. Töö eesmärgiks sai Saajose nime ülemaailmse tuntuse tõstmine. Algas toodete süstemaatiline katsetamine ja ühtlustamine. Seppo tegi tihedat koostööd nii klientidega üle kogu maailma kui ka katselabori ekspertide ja Lohja tehase töötajatega. Suurimad projektid olid sel ajal Kuveidi valitsuspalee, Bagdadi kongressipalee, hotell Pulkovskaya ning luksuslikud kruiisilaevad Royal Princess (nüüdne MV Artania) ja Star Princess (nüüdne MV Pacific Pearl).
1990 – Arendati kontserni struktuuri ja pandi alus Saajos AS-i sünnile
Koos kasvuga muudeti ettevõte struktuuriliselt kontserniks ja asutati emaettevõtja Oy Saajos International Ltd. Sel ajal, kui Saajos Oy jätkas tegelemist tuletõkkeustega, panustas emaettevõte rahvusvahelisse ärisse, asutades litsentseeritud tootmisüksused Taanis, Eestis ja Hiinas. Tuletõkkeuksi tarniti näiteks Superfast laevadele, Nokia peakorterisse (nüüdsesse Microsofti majja), Moskva linnapea büroohoonesse ja Soome presidendi korterisse.
2000 – Kontsern sai teise tütre
Oy Saajos International Ltd ostis 100% Eesti litsentseeritud tootmisettevõtte aktsiatest ja andis sellele uue nime Saajos AS. Kaks tütart keskendusid oma tugevatele külgedele: Saajos Oy vastutas Soome ehitusturu ja merendustööstusele mõeldud A-klassi uste eest ning Saajos AS suunas oma tegevuse Balti ehitusturule, valmistades ka hingedega B- ja C-klassi laevauksi. Jätkati kontserni tootmisüksuste arendamist ja panustati kasvustrateegiale. Suurimad luksuslikud kruiisilaevad Oasis of the Seas ja Allure of the Seas olid merendusäriüksuse peamised projektid ajal, mil ehitusäriüksus keskendus Olkiluoto tuumajaama laiendusele ja mitmetele kaubanduskeskustele, mille seas on ka Soome üheks suuremaks peetav Kamppi Centre.
2010 – Teatepulga haarab kolmas põlvkond ja turg keskendub ohutusele
Kontserni omandi võttis üle Kalle Saajos. Värske ettevõtja suurim väljakutse on norme ja standardeid ühtlustav ühinev Euroopa. Uued turuvaldkonnad avavad uusi võimalusi, kuid ka konkurents tiheneb. Toodetelt nõutakse uusi omadusi ja see eeldab ka üha uusi katsetusi. Tooteportfelli on olulisel määral arendatud ja loodud on ka uusi tooteperekondi. Hea näide selle kohta on survekindlad tuletõkkeuksed, mida on tarnitud raudtee- ja metrootunnelitesse.
Kõikjal maailmas pööratakse üha suuremat tähelepanu ohutu keskkonna loomisele. Turvalisus ja eriti tuleohutus on Saajosele olnud algusest peale olulised. Nüüd on Saajose kontsern moodustamas mitmeid oskusi hõlmavat meeskonda, mis teenib Läänemere piirkonna ehitusvaldkonna, Põhja-Euroopa tööstusklientide ja merendusvaldkonna globaalse klientuuri huve. Tuletõkke- ja turvauksi töötatakse välja tihedas koostöös klientidega ka kõige nõudlikumates valdkondades: luksuslikel kruiisilaevadel, elektrijaamades, hotellides ja kaubanduskeskustes üle kogu maailma. Aktiivne tootearendus, järeleandmistest keeldumine ja sujuv koostöö töötajate, klientide ja teiste huvirühmadega on sambad, millele Saajose kontserni edu toetub nii täna kui ka tulevikus. Klientide edu on ja on alati olnud kontserni kõige olulisem põhiväärtus. Tegevuse aluseks on pikaajaline tootearendus, tehnoloogiline oskusteave ja suutlikkus kliente kuulata. Kliendile orienteeritud müügitegevus, oskuslikud disainerid ja peensusteni häälestatud tootmine tagavad, et tarned jõuaksid teieni alati „nii, nagu soovite.“